O recitaci byl zájem

V úterý 23. února proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků 3., 4. a 5.-tých tříd, kterého se zúčastnilo 32 dětí. Mladí recitátoři nabídli porotě i publiku širokou škálu ukázek poezie i prózy. Společně jsme se zaposlouchali do veršů poezie našich klasiků, ale také do moderních básní a do děje nás vtáhli i hrdinové moderních autorských pohádek. Bylo z čeho vybírat a porota měla nelehký úkol vybrat ty nejlepší…… A nakonec rozhodla takto:

  

kategorie 3. tříd:

1.        místo: Martin Vondra (3.A.)

2.        místo: Vendula Drahokoupilová (3.C.)

3.        místo: Petra Spurná (3.B.)  

  

 kategorie 4. tříd:

1.        místo: Johana Handlířová (4.B.)

2.        místo: Katka Křištofová (4.A.)

3.        místo: Jan Válek (4.A.)

  

kategorie 5. tříd:

1.        místo: Zuzana Dvořáková (5.C.)

2.        místo: Aleš Bažo (5.D.)

3.   místo: Lenka Relichová (5.D.)

 

Chvíle čekání na rozhodnutí poroty zpestřilo hudebně-pohybové vystoupení dětí ze třídy 3. C. Pod vedením p. uč. Miroslavy Banovcové nám zatancovali a zazpívali písničky o zimě a aktuálně také o olympijských hrách a sportovcích…

  

Všem recitátorům a vystupujícím dětem patří poděkování za příjemné „pozastavení“ a „vychutnání“ uměleckých chvilek úterního odpoledne. Všem postupujícím, kteří se zúčastní 8. března oblastního kola recitační soutěže v DDM, držíme pěsti. A těšíme se na další příjemná setkávání……

 

text: M. Galušková, foto: M. Rajnochová

 

 

 

Předchozí

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy