Hurá jedem z kopečka, na všem co má kolečka.

Kolečkové brusle, jízdní kola a různá jiná „přibližovadla“, která děti používají na silničních komunikacích, byla hlavním tématem setkání všech dětí, navštěvujících školní družinu. Ve středu 28.4. 2010 byla pro děti připravena  velmi poučná beseda s policistkami ČR, které malým cyklistům tuto problematiku podrobně přiblížily.

   

 Děti se samy přesvědčily, jak je důležité znát základní pravidla silničního provozu, dopravní značky a umět řešit vzniklé dopravní situace, ve kterých se ocitnou. Na závěr čekala děti soutěž v určování dopr.značek a kontrolní otázky, týkající se jízdy na kole a používání ochranných prostředků, jako je např. cyklistická přilba, reflexní oblečení……..

   

Chtěla bych poděkovat pprp. Pavle Munclingerové a por.ing. Ivaně Křištofové za vyčerpávající výklad, trpělivost  a pěkný přístup k dětem.

text a foto: B. Šrubařová

Archivy