Expedice Paříž 2010

V sobotu, hned po ránu, jsme absolvovali okružní cestu autobusem Paříží. Všem se líbila  plavba lodí po Seině. Z lodi byla vidět spousta památek, a tak jsme přežili i ten studený vítr. Odpoledne jsme strávili v přírodovědném městečku, kde jsme navštívili  několik expozicí s tématy biologie, matematiky, fyziky, zeměpisu, astronomie a astrologie. Shlédli film v 3D kině a to vše jsme si mohli osahat a vyzkoušet pod jednou střechou.  Večer se pracovalo na projektech.

 

 

Nedělní ráno bylo ve znamení „Eiffelovky“, velká fronta, do toho 10 000 běžců maratonců běželo z Paříže do Versailles‚ ale nakonec …bylo to nezapomenutelné …viděli jsme celou Paříž z výšky!!!

Pak už jsme vyrazili vstříc historii, návštěva Invalidovny s hrobkou Napoleona, přes most Alexandra III k Vítěznému oblouku, Montmartre k bazilice Sacre-Coeur. Hřebem večera bylo  focení před rozsvícenou Eiffelovkou.

 

 

 

Dnes nás čeká poslední den v Paříži, stejně náročný jako ten včerjší … pěšky za historií…Notre Damme, Louvre,….a taky cesta metrem, na kterou se všichni moc těšíme … jezdí bez řidiče!!  Odjezd  z Paříže je plánovaný na sedm večer. 

TAK AHOJ UŽ SE NA VÁS TĚŠÍME !!!

 

Poskládáno ze zpráv R. Jankové

Archivy