O lese už víme všechno.

V sobotu ráno se před školou sešlo celkem 37 malých turistů z I.,II. a IV. oddělení školní družiny a vydalo se na přírodovědnou poznávací vycházku do podzimní přírody. Trasa vedla směrem na Ježník, odtud lesní cestou na Bezručův vrch a zpět ke škole.

 

    

 

Během cesty čekaly na děti jednoduché, ale i složité úkoly, které musely splnit, aby mohly pokračovat v cestě. Naučily se poznávat lesní plody, stromy, zvířata, společně si zahrály hru na zajíčky a zazpívaly si písničky o zvířatech, která žijí v lese.

 

    

 

Na přilepšenou v zimních měsících naplnily děti zvířátkům krmelec usušenými kaštany, pečivem i jablíčky. Po vydatné svačince nechybělo vyhodnocení a pochvala pro všechny turisty.

 

 

 

Každý si odnesl malou sladkost, medaili za skvělý sportovní výkon a spoustu nových poznatků o lese.

 

text a foto: B. Šrubařová

Nejnovější příspěvky
Archivy