Za Pěvci do ZOO Ostrava

V pondělí 8.11.2010 se devatenáct dětí z naší školy vydalo směr Ostrava, aby se zúčastnili soutěže v ZOO. Tématem soutěže byli Pěvci. Navzdory deštivému počasí panovala mezi dětmi dobrá a učenlivá nálada. Ještě cestou se ozývalo ve vlaku spousta jmen pěvců a upřesňovaly se nabyté vědomosti. Děti byly rozděleny do čtyř skupin a utkali se s dalšími asi 250 družstvy.

    

Úkolem bylo složit test, který trval asi 30 minut. A potom už jsme jen čekali až organizátoři pošlou výsledky. Když přišel očekávaný mail, radost byla obrovská Nejlépe se umístilo družstvo děvčat z 8.M, které celou soutěž vyhrálo a poprvé postoupilo do dalšího kola spolu s dalšími devíti školami. V družstvu byla děvčata E. Vasiliadisová, R. Cabáková, P. Koudelková, E. Krejčí, H. Trojková.

 

Finálové kolo se konalo opět v ZOO Ostrava v sobotu 27.11. 2010. Napětí i nervozita mezi děvčaty byly velké. Test byl tentokrát delší a samozřejmě těžší. I když děvčata bojovala ze všech sil, vítězství z 1. kola se jim obhájit nepodařilo. Tak možná příště, i účast v dalším výběrovém kole je velkou zkušenosti. K obrovskému úspěchu samozřejmě gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme. Další kolo soutěže proběhne na jaře a předpokládaným tématem budou Sloni a jejich přirozené teritorium.

Otázky, celkové výsledky i výsledky 1. kola (výsledky 2. kategorie) najdete zde

text: I. Štěpánková

Archivy