Pojďte se k nám všichni podívat, aneb máme co ukázat …

Po osmé hodině jsme ve škole přivítali skupinu nám známých polských kamarádů, ale také nové tváře. Rozdělili jsme si je do skupinek a ukazovali jsme jim  celou naši školu, od prvních tříd až po deváté. Polským kamarádům se moc  líbila naše barevná škola, výzdoba na chodbách  –  takže vlastně naše výtvarné práce!.-))

    

Po prohlídce školy jsme vyjeli autobusem k Poutnímu kostelu Panny Marie Sedmibolestné na Cvilínském vrchu a prohlédli si jej uvnitř. Poté jsme se vydali do města, abychom seznámili naše kamarády se zajímavými památkami v samotném centru města.

    

V závěru návštěvy jsme byli přijati na radnici paní starostkou Renatou Ramazanovou a povídali si s ní o volebním systému u nás, ale také o totalitě  a demokracii. Moc zajímavé setkání.  Následoval výstup na radniční věž a pohled na Krnov z výšky.

    

Po obědě nám polští kamarádi odjeli, ale my už teď víme, že se určitě zase setkáme. A moc se na to těšíme!

 

text a foto:  účastníci setkání

Archivy