Hvězdná expedice 2010

Venku byla zima jak z ladovských obrázků a my jsme vyrazili ke hvězdám. Děti z pátých tříd se vydali na "hvězdnou expedici" do planetária J. Palisy v Ostravě.

   

V planetáriu zhlédli naučný program, kde spolu s vesmírným cestovatelem Uffem ztroskotali na Marsu a prozkoumali sluneční soustavu. Seznámili se se souhvězdím zvěrokruhu, pozorovali Slunce, komety a nekonečnou hvězdnou oblohu. Porovnali si jednotlivé planety naší sluneční soustavy a dozvěděli se různé zajímavosti o tělesech sluneční soustavy.

    

A protože dětská zvědavost a zvídavost je stejná jako nekonečnost vesmíru, snažil se nám na závěr všechna naše "Proč…." zodpovědět člověk, který má pozorování a zkoumání vesmíru jako svou profesi – astronom. Netradiční výuka v planetáriu doplnila naše znalosti z přírodovědy a my jsme zase o něco chytřejší ….

 

text a foto: M. Galušková

Nejnovější příspěvky
Archivy