Prvňáčci, pojďte s námi za pohádkou

aneb  „Princezna na vdávání“

Žáci třídy 6. M si připravili pro své prvňáčky moderní pohádkovou hru s názvem „Princezna na vdávání“. Hlavní protagonisté malé herecké společnosti třídy 6. M zpestřili kamarádům z prvního ročníku svým divadelním představením jejich předvánoční chvíle. Hlavní hrdinkou pohádkového příběhu byla velmi krásná a milá, ovšem zcela nevzdělaná princezna, která se však díky svému nadání, své píli a svědomitosti stala nejen výbornou hospodyní, nýbrž i vtipnou společnicí.

       

Po zhlédnutí představení se třídy 1.C a 6.M vydaly na procházku k řece Opavici. Zde děti společně nazdobily stromeček různými pamlsky – ovocem, zeleninou a semínky, aby měla i zvířátka v době kruté zimy „něco na zub“. Po návratu se žáci obou tříd sešli v učebně 6.M. U vánočního stromečku jsme rozkrojili dvě jablíčka, v obou nás čekalo „překvapení“ v podobě kouzelných hvězdiček. Náš společný den jsme zakončili zpěvem krásných vánočních písní za doprovodu kytary Šimona Míčka. Prožili jsme společně kouzelné chvíle, na které nikdo z nás nezapomene.

        

Mnoho štěstí, zdraví a úspěchů přejí všem do nového roku 2011 třídy 1.C a 6.M !

 

V hlavních rolích pohádkové hry se představili:

Vypravěči: Vendula Zelenková a Karolína Rosická

Princezna: Nikola Vihnárová

Sestra princezny: Veronika Daňková

Princ Matematikomil: Aneta Kořínková

Princ Dlabomil: Aleš Bažo

Princ Hadromil: Aneta Ščerbová

Princ Vlasomil: Lenka Relichová

Princ Švandomil: Kristýna Klimešová

Královna Všehomila: Daniela Kocubová

Král Všehomil: Denis Biskup

Kouzelné víly: Hanna Olšanská a Ester Zmrzlíková

Knihovníci: Jan Stanovský a Aleš Bažo

Dobří duchové knihovny a znalci přísloví: Ondřej Palacký a Dominik Urbánek

Hradní stráž: Šimon Míček a Patricie Schrammová

Zvukař: Tomáš Grulich

Kulisy: Viktor Zapletal

Kulisy „Svítání“ a „Stmívání“: Petr Novák 

Kůň: David Pokorný

Archivy