Chemická olympiáda v lavicích naší školy

 

 

 

     Minulý týden proběhla na naší škole poslední část chemické olympiády, kterou byl školní test. K tomuto testu se po předchozích částech propracovala dvě děvčata z 9.M, Katka KurečkováAneta Loučanská.

     Školní kolo chemické olympiády se skládá ze tří částí a je proto pro žáky velmi náročné. První částí je domácí příprava, ve které plní žáci úlohy založené hlavně na práci s internetem a knihami. S touto částí se děvčata vypořádala velmi dobře. Obě měla více než 40 bodů z maximálních 60.

     Druhou a nejzábavnější částí je praktická část, probíhající ve školní laboratoři. V této části děvčata uplatnila zručnost, kterou získala v hodinách fyzikálně chemických praktik. I tyto úlohy dopadly bodově velmi dobře.

     Poslední a nejméně oblíbenou částí je školní test. V testu prokazují žáci schopnost využít nabyté vědomosti v oblasti chemie. Děvčata zabojovala a i tuto část vypracovala velmi zodpovědně.

     Děkuji všem zúčastněným a těším se na příští kolo v dalším školním roce.

text: Irena Štěpánková

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy