Světový rekord, erb Krnova a Janáčkova pětka

Vážení žáci, pedagogové, rodiče a přátelé školy!

V měsíci říjnu se naše škola zúčastnila finále ekologické soutěže v Bruntále s názvem Kontíkova soutěž. Soutěž pořádala v rámci kampaně na podporu třídění odpadu TŘÍDÍME!!! ve spolupráci s Moravskoslezským krajem autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, která má v ČR na starosti třídění odpadu a jeho druhotné využití. Součástí podmínek pro účast v soutěži bylo vytvoření znaku našeho města  o velikosti 1m x 1m pomocí recyklovatelných materiálů a znak přivézt s sebou. Erb byl na soutěži předán pořadatelům a ten byl převezen do Ostravy, kde byl součástí celokrajské výstavy v galerii STARÁ ARÉNA od 9.12.2010 do 10.1.2011 a  následně byl součástí pokusu o překonání světového rekordu na veletrhu GO Regiontour v Brně – největší galerie erbů na světě. Na tvorbě erbu se podíleli tito žáci naší školy: Markéta VlachováNikol Slejšková ze 6.A, Denis Huser ze 7.B a Jan Kelemen  ze 7.A , Marie Hujdová z 8.B a Aneta Květoňová  z 8.A a Andrea Kubisová  a Daniela Dinhová z 9.A. Jejich přípravu na soutěž koordinovala p. uč. Petra Divecká, která naši školu do soutěže přihlásila.

    

V minulých dnech přišel  od organizátorů soutěže děkovný dopis za účast v soutěži, ze kterého vybíráme:

Vážení přátelé, rekordní pokus o sestavení největší galerie znaků měst a obcí ČR vyrobených z tříděného odpadu skončil. Bylo vyrobeno 1025 znaků, přičemž 454 jich bylo reálně vystaveno v Brně. Tyto skutečnosti byly minulý týden zaevidovány Českou databankou rekordů jako světový rekord.

Certifikát o vytvoření rekordu byl odeslán jménem iniciátora rekordu, společnosti EKO-KOM, a.s., do kanceláře prezidenta ČR jako dárek České republice spojený s novoročním přáním všeho dobrého v roce 2011 od desetitisíců dětí zúčastněných na projektu.

 

Společnost EKO-KOM a.s. věnovala certifikát o vytvoření světového rekordu České republice.

text: R. Janková

 

Více informací najdete na www.znakymestaobci.cz 

 

Předchozí

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy