Krása utkaná ze slov

Ve středu 16. února proběhlo školní kolo recitační soutěže kategorie žáků 4. a 5. tříd. Přehlídky se zúčastnilo 21 mladých recitátorů, kteří to neměli vůbec jednoduché. Zvládnout totiž trému před publikem a zaujmout svým přednesem všechny posluchače, to chce pořádný kus odvahy a hlavně svědomitou přípravu.

   

 Naši recitátoři to zvládli na jedničku. Úryvky z poezie a  prózy, které nám děti zarecitovaly, nás, posluchače obohatily, pobavily a někdy i rozesmály…. V porotě zasedly paní učitelky: Banovcová, Grigorová, Galušková a paní Cabáková. A  kterým dětem se dařilo nejlépe?

   

                                                            

Kategorie 4. tříd

1. místo            Eliška Jendřejková (4.C.)                                          

2. místo             Míša Kosturová (4.C.)                                              

3. místo             Vendulka Drahokoupilová (4.C.)                            

 

Kategorie 5. tříd

1. místo            Katka Křištofová (5.A)

2. místo            Johanka Handlířová(5.B)

3. místo            Natálka Špičáková (5.B.) 

   

Děti z hudebně-dramatického kroužku pod vedením paní učitelky Banovcové nám o přestávce zatančily country taneček. Prostřednictvím hádanek si děti ověřily své znalosti především ze světa pohádek. Společně jsme strávili příjemné chvíle a už teď se těšíme na příští ročník školní recitace.

                                                                                                   Text : M. Galušková, foto: K. Handlíř

Nejnovější příspěvky
Archivy