O nemocném pejskovi aneb jak si pejsek popletl lentilky s léky.

Jak ošetřit bolavé koleno, co udělat, když člověk onemocní, jak poskytnout první pomoc kamarádovi, jak zavolat záchrannou službu ve složitých situacích, to všechno a ještě mnohem více už děti ze ŠD velmi dobře znají. Téma jako zdravá výživa, otužování a základy první pomoci se prolínaly všemi činnostmi během měsíce února ve všech odděleních školní družiny.

    

K úplnému doplnění těchto informací byla pro starší děti připravena beseda na SZŠ, kde si všechny získané informace ověřily v praxi. Mladším dětem přijeli ve středu 16.2.2011 zahrát herci z přerovského divadla Úsměv  pohádku O nemocném pejskovi.

    

Na představení se přišlo podívat 72 malých diváků. I když byla třída naplněná k prasknutí, děti ani nedutaly, jak je krásně zpracovaná a herci zahraná pohádka pohltila. Chtěla bych poděkovat pí. Neugebauerové a všem, kteří se na přípravě a realizaci besedy podíleli a také herečkám divadla za vynikající ztvárnění pohádky, která se dětem moc líbila.

   

 

text a foto: B. Šrubařová

Nejnovější příspěvky
Archivy