Poměřili jsme své síly v českém jazyce

Ti, kteří mají rádi češtinu, s oblibou řeší jazykovědné, pravopisné i slovotvorné záludnosti a s nadšením slohově tvoří, se zúčastnili olympiády v českém jazyce. Ta obsahovala již tradičně část gramatickou a část slohovou. Gramatický blok byl  zaměřen především na slovní zásobu, původ a význam slov, skladbu a pořádek slov ve větě. Stylistickým úkolem bylo napsat vypravování na téma „Naštěstí jsem si to včas vyžehlil(a)“.

 

Zde jsou jména pěti nejúspěšnějších řešitelů:

1.       místo – Terezie Lišková, 9.M

2.       místo – Andrea Orgoníková, 9.M

3.       místo – Marie Hujdová, 8.B

4.       místo – Kamila Bednářová, 8.M

5.       místo – Jiří Kunyt, 9.B 

 

Terezie Lišková a Andrea Orgoníková postupují do okresního kola, které se koná 21. března v SVČ Méďa. Blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů.

 

text: S. Seidlová, foto: K. Lukszová 

 

Archivy