Radka postupuje do národního kola

Ostrava možná nevypadá jako místo stvořené pro poezii, přesto úterní slunečný den se v tamním  SVČ Korunka nesl ve znamení oslav krásy českého jazyka.  Při Krajské přehlídce mladých recitátorů  se neztratili ani dvě zástupkyně naší školy. O netradiční začátek se postarala jedna s porotkyň  p. Semančiková, která s dětmi hravou formou rozcvičila tělo, dech i mluvidla a zároveň tak rozptýlila jejich strach a nervozitu. Pak vše začalo. Naše děvčata si při prezentaci shodně vylosovala ve svých kategoriích čísla 13, která v tomto případě byla čísly šťastnými.

 

Radka Cabákova ve čtvrté kategorii vybojovala postup na Národní přehlídku mladých recitátorů do Trutnova a spravila si tak chuť z okresního kola.  Ve druhé kategorii pak získala ocenění poroty Johana Handlířová.  Děvčatům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Radce přejeme, aby si Národní přehlídku v Trutnově 10. – 12. června pořádně užila a načerpala mnoho inspirace pro další recitátorské počiny.

 

Text a foto: Karel Handlíř

Předchozí

Následující

Archivy