Vyvrcholení mezinárodního projektu partnerství škol patřilo v tomto roce naší škole.

Pověstnou šlehačkou na dortu pro každý zahraniční partnerský projekt je samotná návštěva studentů v jedné ze zapojených zemí a pokračování v projektové práci takzvaně na vlastní kůži. V rámci projektu „Podpora studentů v jejich evropanství“ Empowering Students as Future European Citizens jsme první ze tří návštěv hostili tento duben v Krnově.

    

Na týdenní pobyt k nám přijelo 20 studentek z italské Florencie a 11 studentů z dánského Odense. Během svého pobytu absolvovali společně s našimi žáky bohatý program zaměřený na překonávání nejen jazykových bariér, hledání společných cest při odlišných kulturních zvyklostech, poznávání každodenního života a historie naší školy a města a navazování nových přátelství. 

    

Veliké díky všech návštěvníků z Dánska i Itálie patří hostitelským rodinám, v nichž byli studenti ubytováni, městu Krnovu za krásné přijetí na Městské radnici, vedení školy, žákům a všem učitelům, kteří se spolupodíleli na přípravě programu této vzácné návštěvy. V říjnu příštího roku se část našich žáků vydává na stejnou misi do italské Florencie a na jaře pak do dánského Odense.

koordnátor projektu: L. Křehlík

Archivy