Páťáci v Praze

Na začátku května vyrazily děti z pátých tříd spolu s učiteli na školní výlet do Prahy.  Ani chladnější počasí nás neodradilo a navštívili jsme spoustu zajímavých kulturních a historických památek- Karlův most, Hradčany s katedrálou sv. Víta, Staroměstské náměstí s překrásným orlojem, Prašnou bránu, Malou stranu, viděli jsme Valdštejnský palác, Národní divadlo a poslouchali zvony z věže loretánského kostela.

    

Zážitkem byla i cesta lanovkou na Petřín a prohlídka zrcadlového bludiště. Mnohé historické dominanty jsme si prohlédli při hodinové plavbě na lodi po Vltavě.

    

Zábavnou a poučnou atrakcí bylo pro nás "Království železnic", při které jsme zhlédli tisíce pohybujících se zmenšených modelů různých vlaků a mašinek, zmenšený model dopravních železničních uzlů v ČR a také jsme si zasoutěžili a ti nejšikovnější z nás získali drobné odměny.

    

S Prahou jsme se rozloučili u sochy patrona českého státu – sv. Václava na Václavském náměstí. Toulky Prahou se nám moc líbily a protože jsme během dvou dnů nestihli navštívit všechno, co toto překrásné velkoměsto nabízí, mnozí z nás se do Prahy brzy vypraví znovu.

text: M. Galušková, foto: každý kdo měl foťák

Archivy