Navštívili jsme Slezské divadlo v Opavě

V loňském roce uspořádala poprvé naše škola kulturní akci pro všechny třídy 2. stupně. Jednalo se o návštěvu Slezského divadla v Opavě a zhlédnutí divadelní hry od Williama Shakespeara – Veselé paničky windsorské. Neboť měla tato akce velký ohlas a úspěch, rozhodli jsme se udělat z návštěvy divadla příjemnou tradici.

   

Rok s rokem se sešel a žáci 2. stupně jsou bohatší o další kulturní zážitek. Tentokrát jsme si z programu opavského divadla vybrali komedii Sluha dvou pánů od italského dramatika Carla Goldoniho. V této hře jsme se přenesli do Florencie 18. století a sledovali peripetie turinských milenců Beatrice a Florinda. Největší pozornost jsme však věnovali Truffaldinovi, ústřední postavě, kterou výtečně zahrál člen opavské scény, Petr Vaněk.

                                  

 

Nezapomenutelným zážitkem bylo nejen samotné představení, ale také nádherné honosné prostory Slezského divadla. Již nyní se těšíme na jeho další návštěvu.

Text: S. Seidlová, foto: H. Wiedemanová

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy