VVPP 2011 – Po stopách českých králů

V 9:00 jsme stanuli před Obecním domem a Prašnou branou a vydali se královskou cestou po stopách českých králů.

 

Na první zastávku – Dům U Černé Matky Boží – nás měli dovést naši miláčci, ale "nedopatřením" ji minuli. Poté, co jsme je musely vracet, jsme od podobných pokusů raději ustoupily a dovedly je až na Staroměstské náměstí, kde je čekaly záludné otázky z okolních památek. Sraz byl na poledníku, který nakonec všichni účastníci expedice našli.

     

Cesta pokračovala přes Karlův most na Malostranské náměstí a Nerudovou ulici k domu U Dvou slunců, který tentokrát účastníci expedice nepřehlédli.

Po hromadné fotografii před Pražským hradem jsme zhlédli výměnu stráží. Pak si nás převzala paní průvodkyně, která nás provedla nejzajímavějšími částmi hradu ( např. hrobka českých králů, Vladislavský sál).

   

 

Po vyčerpávající prohlídce jsme vyrazili k Valdštejnskému paláci, abychom si prohlédli pracovní prostředí našich senátorů a potom už následoval zasloužený relax ve Valdštejnské zahradě. I ten jsme dětem zpříjemnily vyplňováním pracovních listů, ve kterých dokazovali, že dnešní výlet nebyl zbytečný a patřičně je obohatil.

   

 

   

Po návratu na hotel nás čekala večeře a……..

…..a jako překvapení dne – pozdně večerní tajný výlet do neznáma. Jediné instrukce zněly – tmavší sportovní oblečení a finanční obnos kolem 100 Kč. A kam jsme to nakonec jeli?

   

Sportovec dne: Ondra K. za nácvik sportovní sestavy na bradlech v metru.

Hláška dne: krypta v katedrále sv. Víta

                   Jan Z: Tady to vypadá jako u babičky ve sklepě.

                   Filip S: Taky tam má tolik mrtvol?

Pochvala dne: Všem za zvládnutí náročného dne bez připomínek.

Zklamání dne: Neulovili jsme žádnou celebritu.

Poučení dne: Nejlepší telefon je Samsung (přežije i defenestraci) – každý účastník "vysvětlí" doma sám.

 

Nejnovější příspěvky
Archivy