Elektronická žákovská

Od školního roku 2011/2012 přecházíme na novou podobu žákovské knížky. Místo současné papírové budeme používat elektronickou žákovskou knížku ELKA. Bude v ní to, co doposud – průběžné známky z jednotlivých předmětů, čtvrtletní známky, omluvenky, jiná sdělení (písemná komunikace) – a navíc několik užitečných novinek – zadané domácí úlohy, plány školních akcí, přehled výběrů a plateb.

Odkaz na ELKU se nachází na webových stránkách školy pod logem

K ELCE dostanou své přístupy zvlášť matka, otec a žák – jméno a heslo. Doporučujeme, aby si každý po přihlášení výchozí heslo změnil. Prosíme každého rodiče, aby potvrdil do stávající papírové žákovské knížky, že obdržel přístupové údaje. Rodič, který má na škole více dětí, by měl obdržet údaje pouze jedenkrát. Pokud tomu tak není, nechť kontaktuje třídní učitele.

Od 1. června 2011 spouštíme zkušební provoz ELKY. Zatím je možnost si elektronickou žákovskou vyzkoušet s tím, že v ní zadané údaje nemusí být úplné. Směrodatná je až do konce školního roku 2010/2011 papírová žákovská knížka.

Od 1. září 2011 bude spuštěn ostrý provoz ELKY, to znamená, že se bude používat pouze elektronická žákovská knížka. Povinností učitelů bude zapisovat všechny známky do ELKY, povinností rodičů bude pravidelně kontrolovat prospěch v ELCE a zapisovat omluvenky.

Přestože je ovládání ELKY snadné a intuitivní, proběhne na začátku září 2011 školení, kde budou zájemci z řad rodičů seznámeni s ovládáním a funkcemi programu ELKA.

Věříme, že se bude nová podoba žákovské knížky líbit, že zlepší přímou komunikaci mezi školou a rodiči, a tím přispěje ke zkvalitnění výchovy a vzdělání našich dětí.

Karel Handlíř