Prvňáčci dostali svůj dopis

Před pár dny proběhly na naší základní škole adaptační kurzy žáčků 1. tříd, ke kterým již neodmyslitelně patří  setkání se staršími kamarády z 6. tříd. V rámci projektu „ Spolu to zvládneme“, který  u nás již třetím rokem úspěšně funguje, si také letos díky provázkům k sobě našly cestu dvojice prvňáčků a šesťáků. Máte pocit, že je mezi nimi velký věkový rozdíl? Že si jedni pracně osvojují základní školní návyky a ti druzí se řítí do puberty?

    

Ale i Ti starší kdysi byli prvňáčci a právě teď oprášili své vzpomínky v hodinách českého jazyka a udělili prostřednictvím dopisu několik moudrých rad svým malým důvěřivým kamarádům.

    

Největším oříškem bylo oprášit již dávno zapomenutý krasopis. A jak se jim to povedlo?

    

To se dozvíme za pár měsíců, až Ti nejšikovnější malí čtenáři dostanou dlouho očekávaný pokyn paní učitelky, že už je ten správný čas si přečíst ten úplně první dopis. Takže se prvňáčci snažte, dopisy čekají jen a jen na Vás.

 

Text a foto: M. Handlířová

Nejnovější příspěvky
Archivy