Mladý Demosthenes a Mauglí!

Co mají společného Demosthénes a Mauglí?  Na to by Vám mohli odpovědět účastníci regionálního kola Mladý Demosthenes, které se konalo ve středu 25. ledna 2012 v Ostravě. Sešly se zde děti z Bruntálska, Opavy, Ostravy, Českého Těšína, Frýdku Místku i Nového Jičína, aby předvedly své řečnické umění.

Co mají společného Demosthenes a Mauglí?  Na to by Vám mohli odpovědět účastníci regionálního kola Mladý Demosthenes.

Ve středu 25. ledna 2012 se konalo v Ostravě (Gymnázium Volgogradská) regionální kolo soutěže Mladý Demosthenes.  Sešly se zde děti z Bruntálska, Opavy, Ostravy, Českého Těšína, Frýdku Místku i Nového Jičína, aby předvedly své řečnické umění. A bylo se na co dívat a co poslouchat. Porota to vůbec neměla jednoduché, vždyť soutěžících bylo skoro šedesát.

Porota hodnotila mluvený projev – práci s hlasem, využití jazykových prostředků, neverbální komunikace a celkový dojem.

A co má společné Demosthenes a Mauglí ?  Hned na úvod  se děti rozcvičovaly – dechová a mluvnická cvičení a zbavovaly  se trémy a ostychu.  Říct „Mauglí“ a otevřít pusu na vokály (samohlásky) bylo jedním z úkolů.

Naše škola soutěžila za region Bruntál ve dvou kategoriích a dařilo se nám!

V I. kategorii  (12-13 let) soutěžila Kateřina Křištofová – 6. M, umístila se na 1.místě a postupuje do krajského kola.

V II. kategorii (14-15 let) soutěžila Marta Černá – 8. M, také Marta získala 1. místo a postupuje do krajského kola.

Oběma dívkám gratulujeme a přejeme pevný hlas a přesvědčivý projev do soupeření v krajském kole.

Text: J. Hlaviznová

Archivy