Okresní kolo matematické olympiády

Ve středu 25. ledna proběhlo na gymnáziu v Bruntále Okresní kolo Matematické olympiády v kategorii 5. a 9 .tříd. Ze školního kola matematické olympiády vzešlo 12 úspěšných řešitelů pátých tříd a jedna úspěšná řešitelka devátých tříd. Naši školu nakonec pro nemoc reprezentovalo 7 žáků pátých tříd a jedna žákyně devátých tříd.

Ve středu 25. ledna proběhlo na gymnáziu v Bruntále Okresní kolo Matematické olympiády v kategorii 5. a 9 .tříd. Ze školního kola matematické olympiády vzešlo 12 úspěšných řešitelů pátých tříd a jedna úspěšná řešitelka devátých tříd. Naši školu nakonec pro nemoc reprezentovalo 7 žáků pátých tříd a jedna žákyně devátých tříd.

S obtížnými logickými příklady se žáci vyrovnali velmi úspěšně. V kategorii 5. tříd máme 5 úspěšných řešitelů.

1. místo  Jan Martínek /5.a/

2. místo  Valerie Kotásková /5.b/

3. místo  Daniel Havelka /5.b/

4. místo  Ondřej Novák /5.a/

5.-6 místo Eliška Jursová /5.a/

Další žáci skončili na 10. místě Sandra Weissová /5.b/, 12. místě Dominik Hanke /5.b/. V kategorii 9. tříd nás reprezentovala Radka Cabáková /9.m/, která se umístila na 7.místě.

Úspěšným řešitelům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Text : Pavlína Nováková

Archivy