Exkurze na Dětském oddělení nemocnice Krnov

V zimních měsících je organismus dětí i dospělých nezřídka přetěžován. Stupňuje se míra nemocnosti a klesá odolnost organismu. V takovém případě je na prvním místě prevence, o které jsme si již s dětmi povídali. Všichni dobře víme, že správná hygiena, vhodné oblečení, pestrá životospráva, přísun vitamínů a vhodná pravidelná tělesná aktivita blahodárně působí na každého z nás. Známe ovšem také další druh vhodné aktivity …

V zimních měsících je organismus dětí i dospělých nezřídka přetěžován. Stupňuje se míra nemocnosti a klesá odolnost organismu. V takovém případě je na prvním místě prevence, o které jsme si již s dětmi povídali. Všichni dobře víme, že správná hygiena, vhodné oblečení, pestrá životospráva, přísun vitamínů a vhodná pravidelná tělesná aktivita blahodárně působí na každého z nás. Známe ovšem další druh vhodné aktivity, který můžeme do prevence zařadit, a to – SAUNOVÁNÍ.

Proto jsme se rozhodli se školní družinou navštívit Dětské rehabilitační centrum nemocnice Krnov, nabízející své služby i pro veřejnost, mateřské či školské skupiny dětí. V rámci služeb nabízí finskou saunu, infrakabinu, inhalatorium a hydroterapii ve vířivé vaně. Samozřejmostí je i adaptační místnost, uzpůsobená a vybavená pro malé návštěvníky sauny, kde se naše děti doslova vyřádily. Naše exkurze zahrnovala prohlídku těchto místností i jeho zařízení, a také prohlídku celé části dětského oddělení, kromě jednotky intenzivní péče. Po celou dobu prohlídky nepřišly děti do styku s nemocnými, avšak měly možnost prohlédnout si zázemí hospitalizovaných, které připomínalo spíše barevnou hernu, než nemocniční pokoj.

Všem dětem z I. a II. oddělení ŠD se prohlídka velmi líbila a již nyní se těšíme na návštěvu sauny, kterou plánujeme uskutečnit co nejdříve. Malým pacientům přinesly naše děti drobné dárečky, které samy vyrobily a namalovaly. Velké poděkování patří milé a ochotné vrchní sestřičce dětského oddělení – paní Chomové. Na zpáteční cestě do školy jsme nasypali u řeky ptáčkům a kačenám, abychom jim alespoň trošku v krutých mrazech zpestřili jídelníček.

Text a foto: B. Šrubařová, H. Tabachová

 

Nejnovější příspěvky
Archivy