Biskup Lobkowicz u nás ve škole

V pátek zavítal v rámci své návštěvy krnovského děkanátu na naši školu Mons. František  Václav Lobkowicz,  biskup ostravsko-opavské diecéze, v doprovodu svého sekretáře a krnovského děkana. Účelem této krátké návštěvy byla neformální beseda s žáky šestých a devátých tříd.

V pátek zavítal v rámci své návštěvy krnovského děkanátu na naši školu Mons. František  Václav Lobkowicz, biskup ostravsko-opavské diecéze, v doprovodu svého sekretáře a krnovského děkana. Účelem této krátké návštěvy byla neformální beseda s žáky šestých a devátých tříd, při které pan biskup seznámil žáky se svým úřadem, pracovní náplní i správním dělením římsko-katolické církve v ČR. Poté odpovídal na nesčetné množství otázek.

A co žáky nejvíce zajímalo? Kdy se rozhodl být knězem, jak dlouho je biskupem, kolik biskupů je v České republice, jaký vztah má k jiným náboženstvím, které školy absolvoval, které země navštívil…  Žáci kladli také osobnější otázky např. co si myslí o kněžském celibátu, nebo jaký je jeho vztah k interrupcím. Odpovědi většinou nepostrádaly vtip panu biskupovi vlastní. Na otázku, jaký je jeho vztah k moderním komunikačním prostředkům, řekl : „Mám pocit, že tady mi ujíždí vlak.“ Pak  vytáhl svůj mobil Nokia C 6, který spolu s PC,  jak vyšlo později najevo, umí slušně ovládat. Velmi vtipně glosoval také čtvrteční remízu Schalke s Viktorií Plzeň , které jako rodák z Plzně fandí. Zkrátka  75 minut uteklo jako voda. Pan biskup žáky pochválil a oni se s ním rozloučili potleskem.

Text a foto: K. Handlíř

Archivy