Zbylo na nás jenom 1. místo

Přednáším, přednášíš, přednášíme …  a to všichni – malí i velcí, vždyť  nedávno proběhlo na 1. i 2. stupni školní kolo v recitaci. Žáci byli rozděleni podle ročníků do 5 kategorií včetně nulté kategorie určené pro  nejmladší školáky, prvňáčky. Z každé kategorie vybrala porota 2 recitátory, kteří svůj výkon předvedli v okresním kole recitační soutěže.

Přednáším, přednášíš, přednášíme …  a to všichni – malí i velcí, vždyť  nedávno proběhlo na 1. i 2. stupni školní kolo v recitaci. Žáci byli rozděleni podle ročníků do 5 kategorií včetně nulté kategorie určené pro  nejmladší školáky, prvňáčky. Z každé kategorie vybrala porota 2 recitátory, kteří svůj výkon předvedli v okresním kole recitační soutěže.

Tato soutěž proběhla 12. března, tradičně v SVČ Méďa. Jako vždy byla po prezentaci pro všechny účastníky připravena  mluvní cvičení spojena s pohybem, která vedou k odreagování, zbavení trémy, rozmluvení se a celkově k navození příjemné atmosféry mezi soutěžícími. No a poté již začala samotná soutěž.

Naši školu zde reprezentovali : Aneta Vojtěšková (1.A), Matěj Meca (1.C), Nikol Vrbová (3.A), Samuel Sovadina (3.B), Kristýna Gabajová (4.A), Anna Smékalová (5.C), Johana Handlířová (6.M), Kateřina Křištofová (6.M), Eliška Krejčí (9.M) a Radka Cabáková (9.M).

Rozhodování o tom, kdo se recitačního vystoupení zhostil nejlépe, neměla odborná porota vůbec jednoduché. Výkony mnoha soutěžících byly vyrovnané, o čemž svědčí také to, že porota vybrala ve 3. i 4. kategorii některé, kteří museli opět vystoupit, a to se svým druhým textem. (Starší žáci oproti mladším mají vždy za úkol naučit se jak báseň, tak část prózy.)

No a jak vše nakonec dopadlo?

Naše škola získala celkem 4 umístění, z toho 2 postupová.

0. kategorie :

Aneta Vojtěšková (1.A) – 3. místo

1. kategorie :

Nikol Vrbová (3.A) – 3. místo

3. kategorie :

Johana Handlířová (6.M) – 1. místo

4. kategorie :

Radka Cabáková (9.M) – 1. místo

 

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy.

Johaně Handlířové a Radce Cabákové přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se uskuteční 24. dubna v Ostravě.

Text a foto: S. Siedlová, L. Cabáková

Archivy