Saunování dětí ze ŠD.

Po naučné exkurzi v dětském rehabilitačním centru krnovské nemocnice, kde se děti seznámily s nemocničním prostředím a navštívily různá zákoutí dětského oddělení, se děti z I. a II. oddělení ŠD domluvily a společně začaly s preventivním postupným otužováním organismu ve finské sauně. Některé děti vůbec netušily, co je čeká a co to vlastně saunování je.

Po naučné exkurzi v dětském rehabilitačním centru krnovské nemocnice, kde se děti seznámily s nemocničním prostředím a navštívily různá zákoutí dětského oddělení, se děti z I. a II. oddělení ŠD domluvily a společně začaly s preventivním postupným otužováním organismu ve finské sauně. Některé děti vůbec netušily, co je čeká a co to vlastně saunování je. Po krátkém odborném výkladu si rehabilitační sestřičky děti rozdělily do tří skupinek a mohlo se začít.

Zpočátku byly děti rozpačité, ale jakmile uviděly masážní vanu plnou bublinek, obavy se velmi rychle rozplynuly. Pod profesionálním dozorem sestřiček se děti postupně střídaly ve finské sauně, kde ty nejzdatnější vydržely až 15 minut. Po zahřátí organismu následovala osvěžující studená sprcha a masážní vana s tryskami a bublinkami, kterou si děti velmi oblíbily. Potom se děti zabalily do obrovských prostěradel a už jen odpočívaly a relaxovaly na polohovacích lehátkách. Po doplnění tekutin si celý proces zopakovaly ještě dvakrát. Jelikož kapacita při saunování je omezená a děti se musely střídat, doporučujeme rodičům, aby občas se svými dětmi rehabilitační centrum navštívili a užili si tak společně příjemné odpoledne.

Chtěla bych touto cestou také poděkovat vrchní sestřičce dětského oddělení paní Chomové, která na děti celou dobu profesionálně dohlížela. Dětem se společné saunování  velmi líbilo,  proto v něm budeme určitě i v dubnu pokračovat.

Text a foto: B. Šrubařová, H. Tabachová

Nejnovější příspěvky
Archivy