Ve florbale jsme získali bronz!

V Městě Albrechticích se 22.března konalo okresní kolo Turnaje ministra školství ve florbale. Zúčastnilo se ho devět týmů. I přes nepříznivé tréninkové podmínky se naši hráči neztratili.

V Městě Albrechticích se 22.března konalo okresní kolo Turnaje ministra školství ve florbale. Zúčastnilo se ho devět týmů. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení:

Caisberger Patrik 9.A, Drabina Michal 9.M, Ďurník Jan 8.A, Gazdík Adam 9.M, Gavenda Daniel 6.B, Chrobák Václav 8.B, Kriško Daniel 7.A, Mužík Dominik 8.A, Nunvář Marcel 9.M, Plánka Vojtěch 7.B, Svoboda Filip 9.M, Zacpal Jan 8.B

První zápas proti týmu Osoblahy naši florbalisté vyhráli po skvělém výkonu 2:1 (oba góly Svoboda). Bez delší přestávky následoval druhý zápas – proti Lichnovu a opět vítězství  2:1 (Nunvář, Kriško). Obě utkání se hrála ve vysokém tempu s maximálním nasazením hráčů obou týmů. S odstupem patnácti minut nás čekal ve finálové skupině rozhodující zápas proti týmu Města Albrechtic. Skóre otevřeli Albrechtičtí, ale podařilo se nám vyrovnat. Únava z předchozích dvou zápasů doléhala, objevily se vážnější chyby v obraně, které stále ještě dokázal svými jistými zákroky vyřešit gólman Dominik Mužík. Tři minuty před koncem jsme však inkasovali druhý gól, na který jsme přes veškerou snahu nedokázali odpovědět. Stav 1:2 (Svoboda) znamenal celkové vítězství Města Albrechtic v okresním kole. Nás už čekal jen zápas o druhé a třetí místo proti týmu Karlovic a opět bez delší přestávky. V něm se naplno projevila únava a rozčarování z prohry. Karlovičtí zvítězili 5:1  (gól Plánka).

 

Třetí místo je úspěch. Ale kluci vědí, že měli na víc. Možná kdyby byli před zápasem s Albrechticemi víc odpočinutí. Možná kdyby byli lépe sehraní ….. Ale na MOŽNÁ a KDYBY se ve florbale nehraje. Rozhodují góly. Takže Albrechtickým k zaslouženému vítězství gratulujeme a v dalším ročníku se uvidí!

texta foto: K. Koukolová

Archivy