Prozkoumali jsme Velikonoce ze všech stran

V pondělí 2. dubna k nám do třídy přišla řeholní sestra Františka a kněz Radim. Vzájemně jsme se představili a řekli si, na co se na jaře nejvíce těšíme. Potom jsme se vydali na badatelskou cestu. Zkoumali jsme Velikonoce. Jak vznikl jejich název? Kde se odehrál příběh Velké noci a co mu předcházelo?

V pondělí 2. dubna k nám do třídy přišla řeholní sestra Františka a kněz Radim. Vzájemně jsme se představili a řekli si, na co se na jaře nejvíce těšíme. Potom jsme se vydali na badatelskou cestu. Zkoumali jsme Velikonoce. Jak vznikl jejich název? Kde se odehrál příběh Velké noci a co mu předcházelo?

Naši průvodci nás seznámili s křesťanským původem velikonočních svátků. Dozvěděli jsme se spoustu zajimavých věcí a prozkoumali i úryvky z bible. Víme, jaký význam mají pro křesťany všechny dny velikonočních svátků: Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota i Velikonoční neděle. Navštívili jsme Jerusalém, muslimskou modlitebnu, Olivetskou horu a skalní hroby.  Srovnáním historických pramenů jsme na časové ose zjistili, že se Ježíš narodil v Betlémě zřejmě o 4 až 7 let dříve, něž se původně myslelo.

Hodinka uplynula jako voda, nechyběla ani zábava. Moc děkujeme, že jste si na nás udělali čas.

Text: N. Kavická a J. Kánská (6.M), foto: K. Handlíř

Nejnovější příspěvky
Archivy