Otestujte si své IT dovednosti !

Tak znělo heslo pro jednu březnovou hodinu Informatiky pro žáky 7. – 9. tříd. V rámci Evropského týdne IT dovedností si ověřili jak “na tom jsou” s moderní technikou. A nevedli si vůbec špatně. Ověřte si i Vy své dovednosti na adrese www.itfitness.cz, test je k dispozici zdarma až do 30.4.2012.

V roce 2012 Evropská komise/Generální ředitelství pro podniky a průmysl znovu iniciuje kampaň Evropský týden IT dovedností 2012 – „European e-Skills Week 2012“. Kampaň je zaměřena na podporu zdokonalování IT dovedností u široké veřejnosti a na zvýšení motivace mladých lidí ke studiu a práci v IT oborech.

Žáci 7. – 9. tříd si ověřili své dovednosti v hodině Informatiky. I když byli limitování 45 minutami, nevedli si vůbec špatně. A i když celonárodní úspěšnost testu byla 49%, více než polovina žáků tuto hranici překonala. Nejlépe si vedli:

 

Jiří Šantrůček, 8.B 75%
Jan Zacpal, 8.B 67%
Adéla Havlíčková, 8.M 63%
Vendula Zelenková, 7.M        63%
Vojtěch Bažo, 8.M 58%
Petr Frank, 8.M 58%
Petr Jahoda, 9.B 58%

 

 

Text: Veronika Pazderová

Archivy