Stateční turisté

Ve čtvrtek 7.6. se žáci třetích tříd vydali na školní výlet na hrad Sovinec a Rešovské vodopády. Po nedaleké cestě autobusem jsme dorazili na místo a zhlédli prostory starobylého hradu a jeho zákoutí. Velké nadšení vyvolala zejména prohlídka věže a tamní mučírny…

Ve čtvrtek 7.6. se žáci třetích tříd vydali na školní výlet na hrad Sovinec a Rešovské vodopády. Po nedaleké cestě autobusem jsme dorazili na místo a zhlédli prostory starobylého hradu a jeho zákoutí. Velké nadšení vyvolala zejména prohlídka věže a tamní mučírny, kde se některým tak zalíbilo, že si ani nevšimli odcházející skupiny a na vlastní kůži chvíli zakusili samotu v této místnosti. Nakonec ale vše dobře dopadlo a mohli jsme pokračovat dále. Řidiči autobusu nás dovezli na rozcestí, odkud jsme pěšky měli dojít k Rešovským vodopádům. Vybrali však cestu z opačného směru. „Je to sice dál, ale lepší cesta…“ odvětil řidič při naší připomínce, že tudy jsme minule nešli. Takže jsme se vydali na daleký pochod. Dlouhá túra však stála za to, když se před námi objevily vodopády s dřevěnými můstky v celé své kráse. To byla nádhera. Cesta zpět už utekla mnohem rychleji a tímto udělujeme všem žákům třetích tříd velikánskou pochvalu za odvedený turistický výkon!!

    

Text a foto: Petra Havlíčková

Archivy