Není důležité vyhrát, ale zvítězit…

… sám nad sebou. Když si představíte, že o mapě toho moc nevíte a dostanete pouze dvouminutovou přednášku, jak zacházet s mapou, je to jen pro odvážné.

 

… sám nad sebou. Když si představíte, že o mapě toho moc nevíte a dostanete pouze dvouminutovou přednášku, jak zacházet s mapou, je to jen pro odvážné.

Žáci 2. až 5. tříd se zúčastnili akce „Dny orientace v přírodě“, která se konala v rámci kampaně „Krnov – město v pohybu 2012“. O organizaci se starali hlavně členové oddílu orientačního běhu v Krnově a Středisko volného času Méďa.

Malí žáčci dříve běhali závodní trasu podle fáborků, mapu měli spíše symbolicky. Tentokrát to bylo však jinak. Představte si, že druháčkům oznámí: „Sever je tam a s mapou se pracuje tak a tak…“
Mnozí z Vás by jistě do toho nešli, naši druháci a třeťáci ano. I když už týden čekáme na výsledky, zaslouží si pochvalu všichni, kteří se zúčastnili. Musíme uznat, že nejšikovnější byli právě druháčci, kteří doběhli do cíle mezi prvními.

Slovo „kufrovat“ pro nás také nebylo cizí. I naši žáci zakufrovali (zabloudili). Do školy jsme se vrátili v plném počtu. Všechny nás to velmi bavilo, našli se i takoví, kteří by si závod rádi zopakovali. Naši žáci také odvážně navazovali kontakty s žáky z Polska. Ruce, nohy a gesta nahradily znalost jazyka. Nikdo si problémy nedělal.

Sportu zdar!

text a foto: Bokischová L.

Předchozí

Archivy