Než zazvoní zvoneček

     Vánoce jsou svátky klidu,
     štěstí, lásky, pohody,
     máme dětí plnou třídu
     a kopec dobré nálady.

Předvánoční atmosféru si děti ze školní družiny navodily společně v pátek 7.12. při vánočních dílnách, které si pro ně připravily paní vychovatelky. Ihned po příchodu se malí kutilové pustili do práce, která jim šla pěkně od ruky. Za malou chvíli se začaly třídy plnit vánočními kapříky a věnečky. Své pekařské umění si děti vyzkoušely při vykrajování a zdobení perníkových kaprů, stromečků a hvězdiček. Děti ze III. oddělení si osvojily novou pracovní techniku – enkaustiku, při které vznikaly pod vedením zkušené lektorky velmi zajímavé barevné motivy. Po celou dobu děti poslouchaly a zpívaly společně koledy. Když si naplnily bříška dobrotami od maminek, rozpohybovaly svá tělíčka v rytmu Šmoulkoled. Připomněli jsme si také známé vánoční zvyky a tradice. Potom už jen vyčistit zoubky, zavrtat se do spacáků, pohádku na dobrou noc a popřát sladké sny. Poděkování patří i šikovným maminkám, které dětem upekly dobroty na snídani. Kouzelná noc ve spacáku se dětem velmi líbila a už se těší na další.

Text a foto: Blanka Šrubařová

Archivy