Okresní přebor škol v šachu

V pátek 7. prosince se ve Vrbně p. P. uskutečnil okresní přebor 4 – členných školních šachových družstev. Naše škola byla zastoupena družstvy mladších a starších žáků.

V pátek 7. prosince se ve Vrbně p. P. uskutečnil okresní přebor 4-členných školních šachových družstev. Naše škola byla zastoupena družstvy mladších a starších žáků. Překvapivě dobře si vedlo družstvo mladších žáků ve složení: Anděl Vít, Dobřanský Damián, Choma Jakub a Šlachta Jan. Jejich celkové 4. místo je milým překvapením. Výborný výkon na čtvrté šachovnici podal Honzík Šlachta, který svými 3 výhrami výrazně přispěl k dobrému umístění. Rovněž 2 výhry na těžké první šachovnici Vítka Anděla mají svou vysokou hodnotu. Starší žáci skončili na 6. místě a k jejich největším úspěchům patří vítězství nad silným celkem ZŠ Město Albrechtice 3 : 1.

Po zářijovém založení šachového kroužku byl tento přebor prvním kontaktem se šachovým soutěžním prostředím. Poprvé byli naši mladí šachisté vystaveni určitému stresu, poprvé bojovali o body, za kolektiv. V příštím roce bude na tuto soutěž nominováno 1 družstvo starších a 2 družstva mladších žáků.

A co nás čeká v 1. čtvrtletí roku 2013? V lednu proběhne v M. Albrechticích šachový turnaj 4-členných družstev, do kterého pravděpodobně vyšleme 1 družstvo starších a 2 družstva mladších žáků. Dále nás čeká okresní šachový přebor jednotlivců mladších i starších žáků, který se uskuteční na jaře.

Ing. Karel Handlíř – vedoucí šachového kroužku

Nejnovější příspěvky
Archivy