Mladý Demosthenes – není řečník jako řečník

Ve čtvrtek se sešli na odpoledním klání ti nejlepší řečníci z 6. – 9. tříd. Dokázali nám všem, že mají pěknou vyřídilku a že dovedou svému okolí říct, co mají na srdci. V loňském roce ti nejlepší postoupili až do krajského kola. Jak to dopadne letos?  To ještě nevíme, ale výkony jednotlivých žáků ve školním kole byly velmi dobré.

Ve čtvrtek  13.12. se sešli na odpoledním klání ti nejlepší řečníci z 6. – 9. tříd. Dokázali nám všem, že mají pěknou vyřídilku a že dovedou svému okolí říct, co mají na srdci.

V loňském roce ti nejlepší postoupili až do krajského kola. Jak to dopadne letos?  To ještě nevíme, ale  výkony  jednotlivých žáků ve školním kole byly velmi dobré. Porota to neměla jednoduché a nakonec  udělovala v první kategorii i čtvrtá místa.

1. kategorie (6.-7.třída)

1. místo       Johana Handlířová  7.M (s postupem do okresního kola)
2. místo Kateřina Křištofová  7.M
3. místo Vendula Drahokoupilová 6.B
Anna Smékalová 6.M
4. místo Adéla Ptašniková 7.B
Sandra  Weissová 6.M

2.kategorie (8.-9.třída)

1. místo       Patricie Schramová 8.M (s postupem do okresního kola)
2. místo Daniel Křapa 9.M
3. místo Tomáš Benda 8.B

Všem účastníkům děkujeme za odvahu a přejeme jim, aby vždy dovedli  všem říct, co je potřeba a to tak, aby jim posluchači vždy rozuměli.

Výhercům gratulujeme a postupujícím přejeme dobrou vyřídilku, kterou v únoru ve Frýdku Místku budou na regionálním klání potřebovat.

Text: J. Hlaviznová, Foto: K. Lukszová