Velmistr u nás zatím přemožitele nenašel

Šachový kroužek při ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí spolu s šachovým oddílem TJ Lokomotiva Krnov, vyzvaly  mezinárodního šachového velmistra Roberta Cveka k šachové simultánce.

Šachový kroužek při ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí spolu s šachovým oddílem TJ Lokomotiva Krnov, vyzvaly  mezinárodního šachového velmistra Roberta Cveka k šachové simultánce. Tohoto neobvyklého šachového klání se zúčastnilo 17 žáků a 8 dospělých hráčů. Cílem akce bylo ukázat pestrost a formy šachové hry. Za porážku slíbil velmistr velkou čokoládu. Letos sice Robert ušetřil, ale příště už to s našimi žáky nebude mít tak lehké.

Ještě před zahájením simultánky si náš host  prohlédl školu, kterou v mládí navštěvoval a zavzpomínal na učitele, kteří jej tenkrát učili.

Robert Cvek na závěr vyjádřil radost, že krnovský mládežnický šach znovu ožívá a konstatoval, že také mezi jeho dnešními mladými soupeři byl nejeden talent. 

Ing. Karel Handlíř – vedoucí šachového kroužku

 

 

Nejnovější příspěvky
Archivy