SAH postupuje do finále Moravia Talentu

Po dlouhých a náročných přípravách vyrazil SAH na Moravia Talent. V neděli 26. května jsme sedli do autobusu směr Zlín. V Olomouci jsme vysadili posádku pražského poznávacího výletu a pak už nás čekala soutěž.

Po dlouhých a náročných přípravách vyrazil SAH na Moravia Talent. V neděli 26. května jsme sedli do autobusu směr Zlín. V Olomouci jsme vysadili posádku pražského poznávacího výletu a pak už nás čekala soutěž.

Na Malou scénu zlínského divadla jsme se sotva vešli. Při zvučení jsme zjistili katastrofickou zprávu – nemáme ani jedno casio a čtyři hráči nemají na co hrát. Opět se ale ukázala naše genialita. Z rohu divadla jsme přitáhli křídlo (pro neznalce “velký klavír“) a naše první skladba Portsmouth dostala úplně jiný nádech.

Nervozita stoupala. Věta „Já to zkazím, já to nedám“ se opakovala s železnou pravidelností a učitelé nestačili uklidňovat. Mnozí strávili neromantické chvíle na toaletě a zbavovali se stresu.

První prošla ohněm kapela Rock2Day. Zpěvačka Nikola byla kvůli nemoci nahrazena staronovým zpěvákem Vojtou Plánkou, který nám pomohl, a děkujeme mu za to. Jejich výkon rozhýbal sál a sklidili velký potlesk i pochvalu porotce.

Začátek vystoupení SAHu byl poznamenán nervy a nebyl ideální. Ale vše se urovnalo a postupně se výkon zlepšoval až k naprosto famóznímu vyvrcholení Scarborough Fair. Všichni jeli na 100% a nádherná hudba duněla zcela užaslým sálem.

Po cestě zpět málokdo věřil v postup, ale ve skrytu duše jsme pořád doufali. Pondělí bylo plné nejistoty. A pak, večer, v 20:34, vyskočila na facebookovém profilu učitelů úžasná zpráva – postupujeme!!!  Finále proběhne 9. června ve Zlíně. Držte nám pěsti a fanděte, budeme to potřebovat.

Text: M. Kopeček, foto: J. Šiffner

Nejnovější příspěvky
Archivy