SAH mezi šesti nejlepšími na Moravě

Obětování volné neděle 9. 6. ve prospěch reprezentace Krnova a naší školy – to bylo to nejlepší, co jsme mohli s naším SAHem udělat. Finále Moravia Talentu mělo své kouzlo, viděli jsme opravdu talentované muzikanty, tanečníky i zpěváky a nikdo nelitoval té dřiny kolem.

Obětování volné neděle 9. 6. ve prospěch reprezentace Krnova a naší školy – to bylo to nejlepší, co jsme mohli s naším SAHem udělat. Finále Moravia Talentu mělo své kouzlo, viděli jsme opravdu talentované muzikanty, tanečníky i zpěváky a nikdo nelitoval té dřiny kolem.

Nejeli jsme úplně kompletní, ale to jsme překousli. Nervozita se dala krájet a její projevy se různily. Někteří seděli s koženým obličejem, jiní se vykecávali, děvčata zpívala dvě hodiny a doháněla okolí k šílenství.
Hned po příjezdu přišel malý šok. Výpadek internetové komunikace znamenal zvukařskou katastrofu, protože sál na naše potřeby nebyl vybaven. Naštěstí kombinací našich věcí, které jsme jen pro jistotu vzali sebou, a místních se povedlo nás nazvučit, i když do dokonalosti chybělo mnoho.
Jako největší těleso jsme vystupovali první. Téměř plný sál mohl opět vychutnat naše úchvatné zpracování Scarborough fair. Poté přišli Piráti z Karibiku. Přes drobné nepřesnosti to byla zatím nejlepší prezentace našeho nejnáročnějšího díla. SAH sklidil dvojitý potlesk. Poprvé po dohrání a hned nato při odchodu ze scény.

Pak přišli na řadu naši konkurenti. Z nich jednoznačně vyčníval slepý klavírista, který nakonec získal první místo. Přejme mu to, hrál opravdu hezky. 
Ostatní pětice finalistů obdržela jen drobné pozornosti za účast. Nás potěšila hlavně soukromá pochvala od porotců a vyjádření přítomných o údivu, který náš soubor vzbuzuje. Na to, že jsme základní škola, nikoli umělecká, jde opravdu o něco nevídaného.
Pokud vás zajímá, jak lehké bylo se na toto připravit, musíte přijít během tří měsíců dobrovolně 12krát do školy na 7:00 místo na 8:00, obětovat asi pět víkendů a spoustu hodin doma na cvičení a přípravu. Ne každý je dnes ochoten obětovat trochu pohodlí. Ale ty zážitky za to stojí, to nám můžete věřit.
Doslova bouřlivý návrat (zuřila bouře) o půlnoci byl sice vyčerpávající, ale byli jsme šťastní a o zkušenost bohatší. Většina okamžitě spěchala domů se vyspat, protože ráno jsme museli zpět do školy, i když naštěstí ne na první hodinu.

Děkujeme organizátorům za uspořádání krásného zážitku. Děkujeme ZUŠ Krnov za zapůjčení činelu. Děkujeme vedení školy za podporu a pomoc při organizaci. Chválíme děti za vynikající a obětavý výkon a těšíme se na naše další koncerty.

Martin Kopeček, Jiří Šiffner

Archivy