II. světová válka v 5.B

Že Vás nebaví historie? Ta spousta dat, která se musíte naučit? Jde to i jinak! Jak? To bylo k vidění v 5.B. Žáci byli seznámeni zážitkovou metodou s II. světovou válkou.

Žáci byli seznámeni zážitkovou metodou s II. světovou válkou. Na vlastní oči mohli spatřit uniformy německé a sovětské armády, vyzkoušet si dobovou zbraňpřilby daných armád. Rovněž měli možnost prohlédnout si vyznamenání udělované německým vojákům. Stručně byli seznámeni s dějinami války. Dozvěděli se spoustu neobvyklých a v učebnicích neuvedených informací. Děti měly spoustu dotazů. Šlo vidět, že je daná tématika velmi zajímá. Touto cestou chceme poděkovat klubu vojenské historie Maxim za zapůjčení vojenské výstroje a výzbroje.

Text a foto: Martin Klečka