Dřeviny 4 kontinentů

Žáci naší školy se aktivně podílí na úpravě pozemkuvýsadbě dřevin na prostoru před naší školou. Svou prací tak pomáhají zkrášlit a napravit prostor, který byl narušen výstavbou tělocvičny. Vysazované dřeviny budou představovat zastoupení dřevin Evropy, Ameriky, Asie a Afriky.

Žáci naší školy se aktivně podílí na úpravě pozemku a výsadbě dřevin na prostoru před naší školou. Svou prací tak pomáhají zkrášlit a napravit prostor, který byl narušen výstavbou tělocvičny. Vysazované dřeviny budou představovat zastoupení dřevin Evropy, Ameriky, Asie a Afriky.

Tento prostor bude sloužit nejen k odpočinku a trávení volného času, ale především k poznávání cizokrajných druhů dřevin. V zimním období žáci vytvoří cedulky, na kterých bude uveden název dřeviny i s jeho latinským názvem a místem výskytu. Finance na nákup dřevin, zahradního nářadí a venkovního nábytku byly získány z prostředků Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí.

Text a foto: M. Košutek

(Tento dokument byl vytvořen za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Za obsah tohoto dokumentu je výhradně odpovědná Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.)

Předchozí

Následující

Archivy