Vánoce jsou za dveřmi

Kouzelnou předvánoční atmosféru nasávají děti ze školní družiny již od konce listopadu, kdy začaly postupně po odděleních navštěvovat čertovskou knihovnu. Z paní knihovnice se na pár dní stala čertice Šmudlína, která dětem vyprávěla o tom, jak to chodí v pekle a co vše musí čert umět, aby uspěl ve svém čertovském řemesle.

Kouzelnou předvánoční atmosféru nasávají děti ze školní družiny již od konce listopadu, kdy začaly postupně po odděleních navštěvovat čertovskou knihovnu. Z paní knihovnice se na pár dní stala čertice Šmudlína, která dětem vyprávěla o tom, jak to chodí v pekle a co vše musí čert umět, aby uspěl ve svém čertovském řemesle. Děti se naučily spoustu říkadel a pekelných hádanek, zazpívaly si čertovské písničky a naučily se i kouzelné zaříkadlo.. Na oplátku vyrobily Šmudlíně čertovskou skládací knížku a namalovaly spoustu obrázků, které čertici budou připomínat malé návštěvníky. Pekelnice byla velmi překvapená, jak jsou malí čtenáři šikovní malíři a přichystala jim malou sladkou nadílku.

Další předvánoční akcí byla návštěva Vánočního jarmarku, kde někteří opozdilci napsali dopis Ježíškovi, vyzkoušeli si vánoční tradice a zvyky, zazvonili si na zvoneček štěstí a pro své nejbližší nakoupili drobná překvapení.

Další, i když určitě ne poslední, akcí byla celodružinová výprava do SVČ Médi, kde byla pro děti připravená pohádka pod názvem „ Kdopak by se čerta bál“. Hlavní postavou byla líná a hubatá Káča, která by jen spala a nebo všem rozkazovala. Ani čerti si s ní nevěděli rady. Společnými silami tedy naučily děti neposednou Káču kouzelná slovíčka, míchat vařečkou, přikládat pod kotel a navlékat nit. Pekelníci z toho měli velikou radost a společně s Mikulášem všechny děti po zásluze odměnili. Představení se dětem velmi líbilo a už se těší na další pozvání do SVČ Médi.

Text a foto: Blanka Šrubařová

Archivy