Demosthénes – co o něm vím?

Rok se sešel s rokem a je tady opět řečnická soutěž. V letošním roce je v něčem nová. Soutěž bude zakončena mezinárodním finálovým kolem, kde se utkají soutěžící z České a Slovenské republiky. Jak se tam dostat? Je to jednoduché. Stačí se účastnit školního kola (9. ledna 2014), postoupit dál a dál a dál a je to. Maličkost.

Rok se sešel s rokem a je tady opět řečnická soutěž.

Co k tomu potřebuješ:
– Výborné řečnické téma (co nejoriginálnější)
– Správně pracovat s hlasem
– Využít různých jazykových prostředků
– Zapojit neverbální komunikaci
– Dbát na správný celkový dojem

A o čem povídat? Stačí se podívat kolem sebe, všímat si dění(světa) kolem sebe.
(Svět kolem nás, fotografie, umění a kultura, přátelství, informační a komunikační technologie, rodina, cestování, člověk a příroda ……)

Všichni ti, kteří dovedou na dané téma 1-2 minuty souvisle mluvit, se mohou do soutěže přihlásit u učitelů JČ.
Jak to vypadá na oblastním kole, to už víme z předcházejících kol a účastnili jsme se i kola krajského. Tak co? Mladí Demosthénové, jdete do toho?

Těší se na Vás vyučující jazyka českého