Pekelně čertovský týden v 1.B

Hned na začátku týdne nás překvapili naši kamarádi ze 6.M, krásným adventním kalendářem, který skrývá pro každého sladkou odměnu. Moc děkujeme. Uprostřed týdne nás pozvala paní knihovnice Naďa Lhoťanová do knihovny na besedu s panem spisovatelem J. Sobotkou.

Hned na začátku týdne nás překvapili naši kamarádi ze 6.M, krásným adventním kalendářem, který skrývá pro každého sladkou odměnu.

Moc děkujeme. Uprostřed týdne nás pozvala paní knihovnice Naďa Lhoťanová do knihovny na besedu s panem spisovatelem J. Sobotkou. Nejdříve jsme se naučili čertovské zaklínadlo, abychom mohli vstoupit do pekla, také jsme se dozvěděli, jak se čerti zdraví. A potom už jsme napjatě poslouchali vyprávění p. spisovatele J. Sobotky o hodném čertu Pepiášovi z Jičína.

No a v pátek jsme měli peklíčko přímo ve třídě. Hemžilo se to tady samými čerty a čerticemi jako ve správné čertovské škole. Plnili jsme samé čertovsky těžké úkoly. Dokonce nás navštívil opravdový Mikuláš s čerty a andělem a donesl nám balíček.

Text a foto: Hana Kratochvílová

Archivy