Staň se ilustrátorem

Když před několika týdny vyhlásila Městská knihovna v Krnově výtvarnou soutěž „Staň se ilustrátorem knih pro děti jako Helena Zmatlíková”, začaly v hodinách výtvarné výchovy na 1. stupni z rukou malých výtvarníků postupně vznikat ilustrace k mnoha dětským knihám, ke kterým poutavé dětské obrázky naší přední ilustrátorky knih pro děti neodmyslitelně patří. 

Když před několika týdny vyhlásila Městská knihovna v Krnově výtvarnou soutěž „Staň se ilustrátorem knih pro děti jako Helena Zmatlíková”, začaly v hodinách výtvarné výchovy na 1. stupni z rukou malých výtvarníků postupně vznikat ilustrace k mnoha dětským knihám, ke kterým poutavé dětské obrázky naší přední ilustrátorky knih pro děti neodmyslitelně patří. Děti si vyzkoušely různé techniky a hlavně náročnou „mravenčí” práci, kterou musí ilustrátor dětských knížek vynaložit, aby čtenáře jeho obrázek zaujal. Nejzdařilejší práce našich dětí byly zaslány do soutěže.

Mezi vítězné práce byly z řad krnovských a okolních škol porotou vybrány také ilustrace Nely Kvitové (1.B), Marka Rybníčka (2.A), Marie Hyblerové (2.C), Sáry Caisbergerové (4.A), Lucie Gadasové (4.B) a Lukáše Křapy (4.C). Šestice oceněných se ve středu 11. prosince zúčastnila slavnostního vyhodnocení výtvarné soutěže. Ve studovně Městské knihovny si děti převzaly od vedoucí odboru školství, kultury a sportu, Ing. Pavlíny Říhové diplom a pěknou cenu. Na závěr paní knihovnice pozvaly všechny děti na malé pohoštění a sladkou tečku jako odměnu za jejich snažení. Všechny oceněné vítězné práce dětí jsou vystaveny v Městské knihovně. Našim nadějným ilustrátorům gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších výtvarných nápadů a zdařilých prací.

 

text a foto: Monika Galušková

  

Archivy