Den s andílkem Rafaelem

Kniha Astrid Molavové – Andílek Rafael, byla inspirací pro náš Andělský den ve 2.A. Děti přišly do školy v kostýmech Andělů a celým dnem je provázela právě tato kniha. Při jejím čtení se děti dozvěděly, jak to vlastně před Vánocemi na nebi vypadá.

Ve vyučování si také zahrály na andílky z této knihy. Musely najít dopis, jako to dělají poštovní andělé, vypočítat příklady a ukázat, že by si poradily jako andílci, kteří počítají dárky na Vánoce. Jestli jsou šikovní, jako andílci, kteří vyrábějí dárky pro děti, se přesvědčily, když složily andělské puzzle.

Během dopoledne nás vyrušili čertíci z 1.C. Jejich čertovská třída všechny anděly odvedla na chodbu a začala s nimi soutěžit. A kdo vyhrál? No přece všichni, i když popravdě, andílkům pomohla jejich andělská křídla.

Andělský den jsme si všichni pěkně užili.

Text a foto: Eva Nevídalová