Prázdninové sportování na hřišti

O letošních prázdninách jsme se na školním sportovním hřišti nenudili. Jedním z důvodů bylo horší počasí, které neumožnilo tolik koupání, jako v loňském roce, dalším pak byl velký zájem o workautové hřiště, baseball a Mistroství světa v kopané v Brazílii.

Prázdniny jsme zahájili zápasy „O pohár k MS v kopané“, které se hrály mezi družstvy kapitánů Lukáše Bučka a Davida Svobody turnajovým způsobem. Odehrála se čtyři kola, každé vždy na 6 x 15 minut, celkem tedy 360 minut čisté hry. Zápal do hry byl veliký, někdy až emocionální, zvláště, když se rozhodovalo až v penaltových rozstřelech. Celkovým vítězem se stalo družstvo kapitána Lukáše Bučka, které dále tvořili Dan a Jakub Chomovi, Ondra Vítek, Tomáš Kislinger a Marcel Kubálek. Zvítězili v poměru 3 vítězství a 1 porážky, celkovým skóre 88 : 72. Byl to pěkně namáhavý maratón, který se vydařil. Blahopřání patří vítězům, ale pocta i družstvu Davida Svobody a jeho spoluhráčům Martinu Žigovi, Denisu Huserovi, Davidu Bystroňovi a Janu Židovi.

V dalším průběhu prázdnin se každodenně hrál baseball ve formě 3 hráčů na pálce a 3 hráčů na metách. Ve finále zvítězilo družstvo tvořené Danem a Jakubem Chomovými a Tomášem Kislingerem nad družstvem složeným z Lukáše Bučka, Ondry Vítka a Honzy Židy v poměru 2 : 0 na zápasy a poměrem 23 : 18 na odpaly. Výborné je, že bassebal „chytil „ i malé pišpunty, jako Vendulku Ostrákovou, Denise Petkovského a další.

Workautové hřiště splnilo očekávání. Je navštěvované všemi generacemi sportovců za každého počasí, kdy starší předávají zkušenosti mladším a učí je zásadám této sportovní a sebe ovládací discíplíny.

Správci sportovišť: Ing. Zdeněk Welna a Jaroslav Ječmen