3. ročník Janáčkovské olympiády

Závěr prázdnin patří už tradičně na našem venkovním sportovišti Janáčkovské olympiádě. Letos uskutečnil její třetí ročník a to v týdnu od 25. do 31. srpna 2014, ve dvou věkových kategoriích.

Kategorie od 6 do 12 let – „PIŠPUNTI“

Zúčastnilo se 7 dětí, které absolvovaly následující disciplíny: běh na 60 m, skok daleký z místa a z rozběhem, hod kriketovým míčkem do dálky a na cíl, střelba na koš, slalom a žonglování s fotbalovým míčem. Dosažené výkony byly vynikající a vlastně každé z dětí dominovalo aspoň v jedné disciplíně. K nejlepším patřili Viktor Zifčák, Adam Tyll, Vendulka Ostráková, Denis Petkovský a Honza Huser.

Kategorie od 12 do16 let – „VELCÍ BORCI“

Zúčastnilo se 14 borců. V disciplínách byla oproti PIŠPUNTUM pouze jedna změna, kdy kriketový míček byl nahrazen gumovým granátem a navíc se uskutečnil šachový turnaj. Rivalita byla velká a dosažené výkony rovněž vynikající. Jen pro zajímavost, skok daleký s rozběhem a z místa vyhrál Denis Huser výkonem 733 cm /součet/. Běh na 60 m vyhrál Martin Žiga časem 7,9 s a v žonglování s fotbalovým míčem udržel míč na noze 271 krát /na 3 pokusy/. Nejvšestrannějším sportovcem se stal Lukáš Bučko, který vyhrál fotbalový slalom a ve všech dalších disciplínách obsadil druhá místa. Šachový turnaj vyhrál bez jediné prohry Dan Choma.

Předání diplomů a sladkých odměn se uskutečnilo v neděli 14. září 2014, v rámci „Dne otevřených zahrad a sportovišť“.