Týden jsme hovořili pouze anglicky

Na přelomu září a října připravila škola pro skupinu 37 odvážných žáků týden intenzivní anglické konverzace s rodilými mluvčími. Učitelé Guy a Ryan, pocházející z Anglie a USA,  žákům celý týden plně věnovali  30 hodin v rámci konverzačního programu TalkTalk.

Na přelomu září a října připravila škola pro skupinu 37 odvážných žáků týden intenzivní anglické konverzace s rodilými mluvčími. Učitelé Guy a Ryan, pocházející z Anglie a USA,  žákům celý týden plně věnovali  30 hodin v rámci konverzačního programu TalkTalk. Žáci byli rozděleni do dvou skupin a lektoři se ve skupinách po 3 hodinách střídali. Účastníci kurzu po celou dobu hovořili a pracovali pouze v anglickém jazyce a mohli si vyzkoušet rozdíly mezi anglickou a americkou angličtinou. Zpočátku měli někteří strach, že se nebudou schopni dorozumět, ale tyto obavy se záhy rozplynuly. Lektoři žáky doslova převálcovali svým šarmem, komunikačními dovednostmi a novými nápady. Součástí kurzu bylo nejen komunikovat s rodilými mluvčími, ale také plnit různé úkoly jako například koupě domu, příprava televizního vysílání, hledání nových výrazů a jiné. Odměnou všem účastníkům nebyl pouze certifikát, který obdrželi, ale co je mnohem důležitější, radost z učení, dobrý pocit z dosažených výsledků a motivace do studia jazyka anglického.

Text a foto: I. Došlíková