Dvanáct hodin ve škole

Že se to nedá vydržet? Třída 8. M to zvládla hravě a ani nezaznamenala, že už se přehoupla půlnoc z pátku na sobotu 27. září. Dvanáctihodinový maraton her a poznávacích aktivit byl vskutku náročný. Titulem Lovec palců se může pochlubit Albert, rozhodnutím lékařských konzilií byl vybrán Ivánek jako nejvhodnější adept k podání léků proti AIDS. Už jste někdy jedli přivázáni ke kamarádovi? Moc toho sice nesníte, ale určitě se pobavíte. Ve hře Noc Trifidů prchali stateční osmáci před nebezpečnými rostlinami, byli nevidomí a zároveň nemohli mluvit, což bylo pro některé nesplnitelné. Poté ve škole vybudovali dvě města – Nejdelíp a New Age. Naši reportéři nás prostřednictvím videonahrávky museli přesvědčit o jedinečnosti svého výtvoru. Komunikačním jazykem byla nejen čeština, ale i angličtina. Vyčerpaní, ale plni odhodlání, se všichni vrhli do spící tmavé školní budovy hledat „Eyes“. Náš parlament zahájil zasedání kolem třetí hodiny ranní. A jak už to v parlamentech chodí, trochu se to protáhlo. V sedm ráno jsme se unavení se spoustou zážitků vypravili domů na snídani a do vytoužené postele.

Text M. Handlířová, foto J. Šiffner