Volá Londýn …

20.10. 2014  Tohoto památného dne v 7:30 započala zámořská expedice skupiny chrabrých světoběžníků nazvaná Expedice 22+2*. V autobuse ji přivítala dvojice řidičů ´Táta a Máma´. Cesta autobusem byla dlouhá, únavná, podle očekávání životu nebezpečná, ale naše posádka se se všemi úskalími poprala, postavila se přírodním živlům a hrdinně překonala rozbouřený La Manche.

20.10. 2014 
Tohoto památného dne v 7:30 započala zámořská expedice skupiny chrabrých světoběžníků nazvaná Expedice 22+2*. V autobuse ji přivítala dvojice řidičů ´Táta a Máma´. Cesta autobusem byla dlouhá, únavná, podle očekávání životu nebezpečná, ale naše posádka se se všemi úskalími poprala, postavila se přírodním živlům a hrdinně překonala rozbouřený La Manche. Suchou nohou vykročila na promočený břeh ostrova, jehož hlavní město se rozhodla prozkoumat. 

*První, kdo rozluští význam názvu expedice, získá za odměnu drobný suvenýr z Londýna:-)

21.10. 2014
Záhadným ostrovem je Velká Británie a hlavním městem je Londýn. Během 12 km dlouhé průzkumné výpravy navštívili členové expedice: Buckingham palace a zahlédli vzácnou návštěvu ze Singapuru, prohlédli si Natural History museum s obřími dinosaury a drahými kameny, prošli se přes Hyde park, nakrmili labutě, racky, kačeny a veverky, poslechli si melodii odbíjejícího Big Benu, prošli se kolem parlamentu a sídla vlády ve Westminsteru, připomněli si slavnou bitvu u Trafalgaru, projeli se na London Eye, prokličkovali mezi dvoupatrovými autobusy a černými taxíky a nezapomněli ani na nákupní mánii na Leicester square. Členové expedice plni dojmů a zvědavosti se večer rozhodli prozkoumat rovněž běžný život místních obyvatel a proto se u nich na dvě noci ubytovali….

22.10. 2014
Na sraz v 8:00 na tzv. „meeting pointu“ se všichni naši cestovatelé dostavili pěkně odpočatí a plní elánu. Noc u místních obyvatel byla zajímavá a poučná. Po sdílení zážitků se expedice vydala za vůní moře až na jih Velké Británie do oblíbeného letoviska Brightonu. Nenechala si ujít naučnou exkurzi místního Podmořského centra a nelitovala. Na vlastní oči si prohlédla a osahala nejrůznější mořské potvůrky a živočichy. S obdivuhodnou odvahou nechala nad sebou proplout obří karety, rejnoky a žraloky a pak už vyrazila na pláž omývanou skutečným mořem. Poté co se poprali nejen s mořskými příšerami a zkrotili téměř nezkrotné vlny si šli zaslouženě odpočinout do místního centra zábavy Brighton Pier. Všichni se skvěle bavili a těšili se na večeři ke svým náhradním rodinám………..

„Před palácem v Brightonu se setkali dva plyšoví hrdinové krnovských gamblerů, kteří byli vytaženi ze smutného automatu, kam všichni házeli své libry. Pouze dva zachránci vytáhli tyto hrdiny. Teď si plyšoví hrdinové užívají v náručí zachránců.“ Toto prohlášení vydal tisku jeden z účastníků výše zmíněné záchranné mise Michal V. alias zachránce č. 1.

Archivy