Přírodovědný klokan

S chladnějším počasím a nastupujícím podzimem je spojena soutěž Přírodovědný klokan. Klokaní soutěžení proběhlo 15. října a zúčastnili se ho žáci 8. a 9. třídy v kategorii kadet.

S chladnějším počasím a nastupujícím podzimem je spojena soutěž Přírodovědný klokan. Klokaní soutěžení proběhlo 15. října a zúčastnili se ho žáci 8. a 9. třídy v kategorii kadet. Jelikož se jedná o přírodovědnou soutěž nesměly chybět zajímavé, leč někdy i záludné otázky z přírodopisu, zeměpisu, matematiky nebo fyzikychemie. Když bychom zůstali u matematiky, tak v číslech by soutěž vypadala následovně:

40 minut napětí, 24 překážek, level obtížnosti 3, 4 a 5, bonus 24 bodů, top stav 120 bodů

Při soutěžení nebylo povoleno používat kalkulačku ani tabulky. Nezbylo nic jiného, než se spolehnout na vlastní úsudek nebo mít špetku štěstí při tipování. Komu se dařilo nejlépe? Odpověď vám poskytne výsledková listina soutěžících.

výsledková listina

Pokud chcete i vy trochu potrápit mozek, zkuste si odpovědět na následujících několik otázek ze soutěže.

3 body

Který český horolezec stanul na vrcholech všech čtrnácti osmitisícovek?
(A) Leopold Sulovský
(B) Pavel Bém